İlçemizde 21 Mart Orman Haftası nedeni ile Bayram Yusuf Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde tören düzenlendi.

Törenden önce Cide Orman İşletme Müdürlüğü yöneticileri Sayın Kaymakamımız Fatih DEMİR'i makamında ziyaret ettiler.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Okul Bahçesinde yapılan törende açılış konuşmasını Cide Orman Bölge Müdürü Hakan ÇAKIR yaptı. Konuşmasında Ormanının önemine değinen Hakan ÇAKIR, ağaç sevgisini kazandırmanın küçük yaşlarda kazanılması gereken bir davranış olduğunu ifade ederek katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti. Daha sonra okullarda düzenlenen Kompozisyon, Şiir yazma ve resim yapma yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Ardından okul bahçesinde daha önceden Orman Bölge Müdürlüğü işçileri tarafından hazırlanan alana onlarca mavi ladin, çam, köknar gibi ağaçlar dikilerek can suyu verildi.

Orman Haftası etkinliklerine Sayın Kaymakamımız Fatih DEMİR, Garnizon Komutanı Fatih TÜRKMEN, Belediye Başkanı Nejdet DEMİR, Başsavcı Mustafa AVŞAR, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin ERGÜN, İl Encümen üyeleri Mevlüt ERSİN, İmran ATA ile Kurum ve Okul Müdürleri, Öğrenciler, Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları ve vatandaşlar katıldı.